فروش برنج ایرانی
خانه / برنج ایرانی / قیمت انواع برنج مرغوب ایرانی

قیمت انواع برنج مرغوب ایرانی

در جدول زیر قیمت انواع برنج مرغوب ایرانی را برایتان قرار داده ایم تا از آن مطلع شوید. این جدول که قیمت برنج های پر محصول را هم شامل می شود مرتب بروزرسانی می گردد.

قیمت انواع برنج مرغوب ایرانی

قیمت برنج هاشمی گیلان

هاشمی مهم ترین و اصلی ترین برنجی است که در میان تجار برنج ایرانی خرید و فروش می شود و این اهمیت سبب شده دانستن قیمتش برای همه تجار و کسبه لازم باشد و به دلیل اینکه هاشمی را در گیلان کشت می کنند قیمتش نیز در همین استان مشخص می شود و این موضوع باعث شده تجار سایر استان ها یک همکار گیلانی برای خود داشته باشند تا بتوانند از طریق او مداوم و بروز از قیمت برنج هاشمی مطلع گردند.

قیمت سایر برنج های ایرانی نیز از هاشمی تاثییر پذیری دارد به اینگونه که تجار سایر برنج ها ابتدا می آیند و بررسی می کنند که هاشمی در بازار چند است و سپس برنجی که خودشان دارند را بر مبنای هاشمی قیمت می نهند و عموما به اینصورت است که یک سری برنج ها مثل ندا، شیرودی، فجر، علی کاظمی و طارم هاشمی ارزان تر از هاشمی هستند و یک سری دیگر مثل زرد دم، حسن سرای و دم سیاه نیز گران قیمت تر از هاشمی هستند.

البته در این بین برخی طارم هاشمی را به قیمتی یکسان با هاشمی می فروشند در صورتی که هاشمی کیفیت بهتری دارد و برنجی با نام جمشیدی یا جمشید جو نیز در شالیزار های شرق گیلان کشت می شود که در بازار شهر هایی مثل آستانه اشرفیه، لولمان، لاهیجان و لنگرود این برنج را معامله می کنند که به دلیل شباهت زیادش به هاشمی با همان قیمت هاشمی خرید و فروش می شود و اگر قرار باشد قیمت کمتری داشته باشد بسیار ناچیز است و ارزان بودنش کمتر از ۱ درصد است.

قیمت انواع برنج مرغوب ایرانی

قیمت انواع برنج ایرانی در سال ۹۸

آنچه که معلوم است قیمت برنج های ایرانی در فصل برداشت سال ۹۸ که از مرداد شروع می شود به نسب افزایش شدیدی که در اردیبهشت ۹۸ داشت کاهش قابل توجه ای می کند و این زمان بهترین موقع برای خریدن برنج ایرانی است و با توجه به اینکه بسیاری از کسبه و حتی مصرف کنندگان در بهار و تیر ماه خریدشان را کاهش دادند احتمالا در مرداد و شهریور خرید اصلی شان را انجام می دهند.

اینکه اکثر مشتریان خریدشان را به مرداد و شهریور موکول کرده اند بدون شک سبب می شود تقاضا برای برنج ایرانی در این بازه زمانی زیاد شود و این موضوع می تواند باعث شود قیمت برنج مجدد کمی افزایش یابد در نتیجه بهتر است در همان روز های اول برداشت محصول خریدتان را انجام دهید و با خیال آسوده سال را سپری کنید هرچند به نظر می رسد در سال ۹۸ از آن  نوسانات افزایشی و اعصاب خورد کن ۹۷ خبری نباشد.

البته برنج های دیر رس مثل ندا، شیرودی، فجر و صدری از اواسط شهریور به بازار می آیند و قیمت شان مشخص می شود و همچنین تولید کنندگان برنج دودی نیز از اوایل مهر ماه شروع به تولید انواع برنج دودی می کنند و هفته اول مهر می تواند بهترین زمان برای خریدن برنج دودی باشد و همچنین تجاری که برنج نیم دانه و لاشه خریداری می نمایند باید از اوایل شهریور به فکر تامین برنج های شکسته باشند و به خصوص برنج لاشه که پر فروش و کمیاب است را هرچه زود تر تهیه نمایند.

قیمت انواع برنج مرغوب ایرانی

قیمت برنج هاشمی درجه یک ۹۸

برنج هاشمی درجه ۱ در گیلان تولید می شود و قیمت آن تابع قیمت شالی برنج هاشمی است که شالی ها با کیفیت های مختلف در روستا های مختلف گیلان موجود هستند و تقریبا شالی برنج هاشمی با توجه به سال زراعی، نحوه برداشت،محصول بین ۳۹ تا ۵۵ درصد برنج می دهد و کیفیت شالی و میزان برنج دهی آن دو عامل اصلی تعیین قیمت شالی هستند که در نهایت قیمت برنج را نیز تعیین می کنند.

با توجه به کیفیت محصولی که در سال ۹۸ برداشت شده است و میزان بالای برنج دهی شالی قیمت این برنج در مرداد ماه کاهش خوبی به نصبت ماه اردیبهشت داشته و این موضوع سبب می شود همه مشتریان این برنج در مرداد و شهریور که قیمت ها در پایین ترین حالت ممکن است خریدشان را انجام دهند که این افزایش تقاضا ممکن است باعث شود قیمت ها به تدریج افزایش کمی نیز داشته باشند.

با تمام این تفاسیر برای افرادی که قصد دارند در سال ۹۸ روی کالایی سرمایه گذاری نمایند برنج یک محصول و کالای مناسب است زیرا هم مصرفی بوده و به هر حال فروخته می شود و ضرر نکردن در آن تضمینی است و هم در ایام نزدیک به عید قیمت آن به صورت چشمگیری افزایش می یابد و کسانی که برنج را در فصل برداشت خرید کرده اند می توانند با فروش آن در این بازه زمانی از سود خوبی بهره مند گردند.

انواع برنج ایرانی خوب

برنج های ایرانی هاشمی و طارم از ارقامی هستند که کیفیت مطلوبی داشته و قیمت آن ها نسبتا خوب است. این دو برنج در میان مردم کشور بیشترین مصرف کننده را دارند. آن هایی که عطر برایشان مهم تر است طارم مصرف می کنند و کسانی که پخت، ظاهر و طعم برنج برایشان اهمیت دارد از هاشمی استفاده می کنند.

قیمت روز برنج ایرانی

بنا به نواساناتی که اکثرا در بازار ایران رخ می دهد فعالان تمام حوزه های تجاری دوست دارند قیمت های روز محصولات مختلف حوزه تجاری خود را بدانند و تجار و فعالان حوزه برنج ایرانی نیز از این قاعده مستثنا نیستند و برای دسترسی به قیمت روز برنج ایرانی اولین کاری که می کنند این است که سراغ اینترنت می روند و از این بین عده ای برای دسترسی به این قیمت ها سراغ تلگرام می روند که ما نیز در کانال تلگرام خود قیمت برنج ایرانی را در بروز ترین حالت ممکن منتشر می کنیم.
قیمت روز برنج
اما با توجه به اینکه تلگرام در ایران فیلتر شده است برخی از کاربرای فضای مجازی سراغ اینستاگرام نیز رفته اند و از این طریق قیمت های روز برنج ایرانی را دنبال می کنند و به همین سبب و بنا به دسترس پذیری بیشتر اینستاگرام ما در صفحه خود در این شبکه اجتماعی نیز به صورت مداوم و بروز قیمت انواع برنج ایرانی را منتشر می کنیم و شما تنها با یک کلیک بر روی عکس زیر می توانید قیمت ها را در صفحه اینستاگرام ما مشاهده نمایید.
قیمت برنج
اما از آن جایی که خطر فیلترینگ در ایران همواره تمام شبکه های اجتماعی در حال توسعه را تهدید می کند ما در سایت خود نیز یه برگه ایجاد نموده ایم تا بتوانید با مشاهده راحت و آسان آن از قیمت روز بنج مطلع شوید و برای مشاهده این برگه نیز کافی است روی عکس زیر کلیک نمایید تا با این روش نیز به صورت کامل و جامع تمامی راه های استعلام قیمت را برایتان ایجاد کرده باشیم.
سایت قیمت روز برنج

قیمت برنج هاشمی درجه یک ۹۷

در سال ۹۷ قیمت همه اجناس در ایران روند افزایشی داشت و برنج هاشمی نیز از این قاعده مستثنا نبود در نتیجه برخی از تولید کنندگان این برنج اقدام به نفروختن و انبار کردن آن کردند تا بتوانند در ۳ ماهه نخست سال ۹۸ با بالاترین قیمت ممکن برنج موجود در انبارشان را به فروش برسانند اما به صورت غیر منتظره ای بازار برنج وارد رکود شد و سبب شد مقدار زیادی از انواع برنج ایرانی که هاشمی نیز جزء آن ها بود روی دست این تولید کنندگان باقی بماند.

با توجه به موضوعی که اشاره کردیم و با توجه به اینکه پخت برنج تازه خیلی عالی نیست در نتیجه تا اوایل پاییز سال ۹۸ نیز مردم به دنبال خرید برنج کهنه هاشمی که در ۹۷ تولید شده است هستند و اقدام به خرید آن می نمایند که به این گروه مشتریان باید بگوییم که بدانند قیمت برنج هاشمی درجه یک سال ۹۷ نیز در لیست های منتشر شده از جانب ما قرار دارد تا با آگاهی لازم خریدشان را انجام دهند.

البته سال ۹۷ از آن سال هایی بود که محصول برداشت شده هم کم بود و هم آن کیفیت لازم را نداشت و این موضوع نیز در افزایش قیمت برنج ها در سال ۹۷ تاثییر زیادی داشته است ولی سال ۹۸ نوید یک سال با محصولات عالی و فراوان را می دهد که ما نیز امیدواریم این فراوانی و کیفیت محصول سبب شود تا تمامی فعالان حوزه برنج ایرانی بتوانند از نظر مالی شرایط خوبی را داشته باشند.

قیمت برنج طبیعت در بازار

معمولا آشپز های اکثر رستوران ها و تالار ها و به طور کلی کسانی که می خواهند برای تعداد نفرات زیادی برنج پخت کنند نمی توانند برنج ایرانی را خوب عمل بیاورند در نتیجه سراغ برنج های خارجی می روند و یکی از برند های خارجی پرطرفدار برنج طبیعت است که بسیار مورد توجه مشتریان برنج خارجی هندی و پاکستانی قرار گرفته است و خرید و فروش آن رونق زیادی دارد.

البته ما سر رشته ای از برنج های خارجی نداریم اما این مشتریان به ما میگویند که برای عطر داشتن برنجی که در رستوران خود پخت میکنیم مقداری برنج هاشمی را جداگانه و در دیگی کوچک که عمل آوردنش راحت باشد می پزیم و پخته شده دو برنج را با هم مخلوط می کنیم تا هم برایمان به صرفه باشد و هم عطر و طعم برنج ایرانی در غذا هایی که عرضه می کنیم وجود داشته باشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
شرکت دانه سالار دیلم
راه های ارتباطی:
آقای جواهری: 09111309746
شماره تلفن ثابت:01333330175
پست الکترونیکی:dsd20341@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید برنج ایرانی ارزان

خرید برنج ایرانی ارزان

اگر به دنبال خرید برنج ایرانی ارزان هستید می توانید لیست قیمت زیر را مشاهده …